Kafkas Haberin Köşe Yazarı Sayın SONGÜL DÜNDAR Hanımın“YARALARIM” Romanı ÇIKTI.

SONGÜL DÜNDAR’IN “YARALARIM” ROMANI ÇIKTI. Okuyucularının uzun zamandan beridir sabırsızlıkla beklediği “YARALARIM” romanı nihayet yazarının kaleminden kurtulup, raflardaki yerini aldı. Hacim olarak 384 sayfayı bulan “YARALARIM” romanı toplumun beklediği üst çizgide olduğu ilk ayak seslerinden anlaşılmaktadır. Anlaşılmaktadır ki; Yazarımız SONGÜL DÜNDAR’ın adı, edebiyat dünyamızın hafızalarına unutulmayacak şekilde kalın çizgilerle işlenecek ve “YARALARIM” romanı ile zirveye taşınacaktır. Yine anlaşılmaktadır ki; “YARALARIM” romanı yazarı Songül DÜNDAR adıyla özdeşleşerek, toplumsal ve bireysel yaraları cesurca ve bir kadın cesareti ile gözler önüne serecektir. Toplumsal yaraların bir kadın gözüyle yılmadan, bıkmadan, usanmadan takip edilmiş olduğu da yine, “YARALARIM” romanının gelen ayak seslerinden anlaşılmaktadır. Ayrıca; Yazarımız Songül DÜNDAR’ı tanıdığımız kadarıyla inanmaktayız ki; “YARALARIM” romanında, toplum bireyinin yaralarını kendine dert edinerek, kendi yaraları ile özdeşleştirip, çözüm yollarını da işaret etmiştir. Biz inanmaktayız ki;

Halkın çok sevdiği, beğendiği ve edebiyat dünyasında adını duyurduğu günden beri, toplumun kucakladığı yazarımız Songül DÜNDAR’ın “YARALARIM” adlı romanında, herkes kendinden bir şeyler bulacaktır ve herkes; “- Hah işte tam da beni anlatmış!” diyecektir. Yaraların iyileşmesi için esirgenen merhemleri her birey, “YARALARIM” romanında görecek ve o merheme kendi eliyle ulaşacaktır.
Bu düşüncelerimiz;
Basıldığını duyduğumuz halde, henüz elimize geçmemiş olan “YARALARIM” romanının ayak seslerinden anladıklarımızdır.
Nitekim “YARALARIM” romanının basına yansıyan kapak resminin arka yüzündeki aşağıdaki ifadeler, yazar Songül DÜNDAR’ın Cilavuz Köy Enstitüsünün Kültürü, Yüksek Öğretmen Okulundan aldığı donanımı, emekli oluncaya kadar öğretmenlik hayatında edindiği tecrübeler, halkın özünden aldığı halk değerleri ile danışmanım dediği eşi Halk Ozanı Âşık Selahattin DÜNDAR’ın halk kültürü hazinesini kullanmış olması, bize yukarıdaki iddialı sözleri söyleme hakkını vermektedir.
İşte bu hakkı bize veren “YARALARIM” romanının arka kapağındaki dizeler:
Kadınların aslan pençelerini/YARALARIM romanında görürsün.
Cahillikle mücadele azmini/YARALARIM romanında görürsün.
Zalımların mazlumlara zulmünü/YARALARIM romanında görürsün.
Emekçinin nasıl ezildiğini/YARALARIM romanında görürsün.
Adaletin bozuk terazisini/YARALARIM romanında görürsün.
Yiğide tuzaklar kurulduğunu/YARALARIM romanında görürsün.
İnsanın insana ettiklerini/YARALARIM romanında görürsün.
Ailenin hukuk savaşlarını/YARALARIM romanında görürsün.
Sevenlerin kor alev yandığını/YARALARIM romanında görürsün.
Eğitimin inanılmaz gücünü/ YARALARIM romanında görürsün.
YAZARIMIZ SONGÜL DÜNDAR’IN “YARALARIM” ROMANINI EN KISA ZAMANDA GÖRMEĞİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ.
HOŞ GELDİN “YARALARIM!”
EMEĞİNE SAĞLIK SONGÜL DÜNDAR…
Daha nice eserler üretmesi dileklerimizle, “YARALARIM” romanını yazarımız Songül DÜNDAR’ın elinden, imzası ile birlikte bekliyoruz ve gün sayıyoruz.
“YARALARIM” benim dilimden dile getirilmişse, YARALARIM iyi olacak demektir.

Not: Kitabı edinme adresleri;

e-mail: [email protected]

Tel: 05333188073

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyon Ltd.Şti

Tel:03124259353

Başa dön tuşu